Sıkça Sorulan Sorular

Implant tedavisinden sonra kendi dişim gibi hisseder miyim?

Yapılan implant uygulaması ile normal dişlerinizin işlevi arasında hiçbir fark yoktur. Aynı doğallığı ve çiğneme hissiyatını güvenli bir şekilde hissedebilirsiniz. Normal dişle implantın ayırt edilmesi çok zordur. Arada hiçbir fark hissetmezsiniz.

Dişim için en uygun malzeme nedir?

En estetik kuronlar, cam seramik ile yapılır. Zirkonyadan da daha fazla estetik görüntü sağlanır. Hem zirkonya hem de cam seramiklerde metal kuronlarda görülen dişetinde gri çizgi gözükmez. “Cam seramikler kendi doğal dişim gibi durur mu?” diye düşünebilirsiniz. Cam seramik yapısında kristal yapı içerirler. Doğal diş minesinin kristal yapısı ile benzerlik gösterir.

E-Max/Empress Porselen kaplamanın ömrü ne kadardır?

E Max kaplama, cam seramiktir. Malzeme Çiğneme kuvvetlerine karşı yeterli dayanıklılığı sahiptir. Uygulandığı zaman bir problem çıkarmadan uzun yıllar kullanılabilmektedir.

Zirkonyum diş kaplamanın ömrü ne kadardır?

Bakımı iyi yapıldığı takdirde çok uzun yıllar kullanılabilir, şu kadar süre ile kullanılabilir diye bir süresi yoktur. Günde 2 kez 2 dakika normal dişler gibi fırçalanıp 6 ayda bir yapılan düzenli hekim kontrolleri ile zaten oluşabilecek problemler öngörülüp bu problemler için tedbir alınır.

Ortodontik (Diş teli) tedavide yaş sınırı var mıdır?

Ortodonti tedavisinde yaş sınırı olmadığı için tedavi, 7'den 70'e herkese hitap etse de ortodonti tedavisi için en uygun yaş önerileri vardır elbette. Diş teli tedavisine başlamak için "puberte" denilen 9 – 14 yaş arası ergenlik dönemi avantajlıdır.

Kanal tedavisi sonrası ağrı olur mu?

Tedavisi tamamlanan bir dişte birkaç gün boyunca dişin üzerinde baskı yapıldığında oluşan ağrı gözlenebilir. Bu kanal tedavisi sonrası oluşan normal ağrıdır. İlgili dişin korunmasıyla kısa sürede ortadan kalkar.