E-Max/Empress Porselen

empress-2

E-Max Empress Porselen

E-Max Empress Porselen nedir?

E Max Kaplama: Diş tedavilerinde hastalara doğal, estetik bir kaplama yapmak için kullanılan materyallerdir. Tam seramik kaplamalar içlerinde metal alt yapı bulundurmadığı için doğal dişler gibi ışığı geçirebilir. Bu sayede çok estetik ve doğal bir görüntü oluştururlar.
• Yüksek estetik ve doğal görünüm,
• Uzun ömürlü ,
• Renk uyumu,
• İnsan vücudu ile uyumluluk sağlar.

E Max Kaplama hangi durumlarda uygulanır?

Renklenmiş Dişler : E-Max kaplamalarla, renklenmiş dişlerinizi yeniden tasarlayabiliriz. E-Max kaplamalar saydam, kırılma ve bükülmeye karşı oldukça dirençli olduklarından mevcut dişlerinizin yerine size mükemmel estetiğe sahip yeni dişler sunarlar.
Çapraşık ve Aralıklı Dişler : E-Max estetik dişler , özellikle ön bölge için çapraşık ve aralıklı dişlerin yapısını ve şeklini restore ederken tercih edilen bir tedavi türüdür. Ön bölgede gülüş estetiği tasarlanırken estetik sonuçlar vermektedir.
Kanal Tedavili Dişler: Kanal tedavisi uygulanan dişler, kırılgan olma eğilimindedir. E-Max kaplamalar estetik açıdan sağladığı mükemmelliğin yanı sıra bu tür kanal tedavisi uygulanmış ve kırılgan yapıya sahip olan zayıf dişlerin onarımı içinde iyi bir seçenektir.
Kırık Dişler: Geniş diş çürüğü veya travmadan dolayı kırılmış dişler de E-Max diş kaplamalarla tedavi edilebilir.

E-Max Kaplamanın avantajları nelerdir?

E-Max diş kaplama özellikle, ön dişler için tercih ediliyor. Diş estetiği sağlamak için uygulanan kaplama malzemeleri içerisinde ilk sırada yer alıyor.
Kişinin kendi dişleri ile ideal bir uyum sağlayan tam seramik diş kaplamaları estetik olarakta ışık yansıtma özelliği bakımından doğal dişe en yakın malzeme olarak kullanılmaktadır. Farklı ışık kaynaklarında bile diş ile benzer görüntüdedir.
E Max kaplama, cam seramiktir. Malzeme Çiğneme kuvvetlerine karşı yeterli dayanıklılığı sahiptir. Uygulandığı zaman bir problem çıkarmadan uzun yıllar kullanılabilmektedir.
Malzeme çok ince uygulanabilmesi nedeniyle daha az diş kesimine müsaade eder. Bu sayede dişler daha az hassasiyet yapmaktadır. Malzemenin ince olmasına rağmen dayanıklılığı yüksektir.

Neden zirkonyum ve e max protezler, metal destekli protezlerden daha estetik görünürler?

Rutinde uygulanan porselen kuron/köprü protezlerinin alt yapısı gri renkte bir metal alaşımıdır. Bu metal destekli porselen kuron/köprü protezleri özellikle ön bölge dişlerinde uygulandıklarında dişeti bölgesinde gri bir yansıma yaratırlar.. Bu görüntünün sebebi porselen kaplamaların alt yapısında bulunan metal alaşımının zamanla diş eti bölgesinde çözünerek birikmesidir. Ayrıca alt yapının metal olması sebebiyle porselenin ışık geçirgenliği azalır ve bu restorasyonlar (kaplamalar) donuk mat bir renkte görünür. Bu estetik problemlerden dolayı son yıllarda zirkonyum/E-Max kuron/köprü protezlerinin kullanımı artmıştır. Tam porselen protezlerde kaplamalar altyapı olmadan tamamen porselen materyalinden yapılabildiği gibi beyaz renkte bir altyapı kullanılarak da yapılabilir. Ayrıca tam porselen restorasyonların ışık geçirgenliği doğal diş minesine çok yakın olduğu için daha doğal ve estetik bir görüntü oluştururlar.

E-Max/Empress Porselen kaplamanın ömrü ne kadardır?

E Max kaplama, cam seramiktir. Malzeme Çiğneme kuvvetlerine karşı yeterli dayanıklılığı sahiptir. Uygulandığı zaman bir problem çıkarmadan uzun yıllar kullanılabilmektedir.