Laminate Veneer

zirkonyum-kaplama

Gerçek bir yaprak: Laminate Veneer

Yaprak porselen olarak da bilinen laminate veneer uygulaması adını kullanılan takma tırnak kalınlığındaki plakalardan alır. Bu yöntem, dişlerin daha beyaz görünmesini ve diş bozukluklarının ortadan kaldırılmasını sağlar.

Laminate Veneer kaplaması nasıl yapılır?

Dişlere doğal bir beyazlık kazandıran kompozit laminate veneer uygulamasında öncelikle kişinin diş yapısı incelenir ve diş yapısına uygun plakalar belirlenir. Ardından diş yüzeyinden çok ince bir tabaka alınarak yerine daha önceden hazırlanmış olan plakalar yerleştirilir ve yapıştırılır. Bu işlem esnasında özel bir malzeme yapıştırıcı olarak kullanıldığından kaplamaların düşmesi diş yüzeyinden ayrılması mümkün değildir. Uygulama, kişinin güvenli bir gülüşe sahip olmasını sağlar. Diastema kapama metodu olarak da ayrık diş görünümünün düzeltilmesi amacıyla laminate veneer uygulamasından faydalanmak mümkündür. Bu yöntem, rengi ya da dokusu bozulan dolguların daha düzgün bir görünüme kavuşması için de kullanılır. Ayrıca kırık ya da aşınmış dişlere sahip olanlar da diş restorasyonu için gönül rahatlığı bu yöntemi tercih edebilir.

Laminate Veneer kaplaması ömrü ne kadardır?

Bu uygulamada kullanılan plakalar porselenden imal edilir. Özel bir yöntem ile elde edilen plakalar hem lekelenmelere hem de aşınmaya karşı yüksek mukavemete sahiptir. Bu plakalar, düzenli ve doğru bir ağız bakımı ile çok uzun yıllar kullanılabilir. Ancak herkes gibi laminate veneer uygulamasından faydalanan kişilerin de ağız ve diş bakımına özen göstermesi gerekir.